BL-döntő – Luis Enrique az ellenfelet méltatta, Mikel Arteta a fájdalomról beszélt

által V Attila

A PSG történelmi diadala a Bajnokok Ligájában

2026. május 30-án, szombaton, a Puskás Aréna színhelyén egy sorsfordító mérkőzést vívtak a Bajnokok Ligája döntőjében, ahol a Paris Saint-Germain (PSG) és az Arsenal mérkőztek meg egymással. A találkozó végül 1-1-es döntetlennel zárult, mielőtt a PSG 4-3-ra győzedelmeskedett a tizenegyespárbaj során, ezzel megvédve címét a legrangosabb európai kupasorozatban. Ez a győzelem elévülhetetlen jelentőséggel bír, hiszen a PSG 2017 óta az első csapat, amely sorozatban két alkalommal nyeri meg a BL-t.

Luis Enrique, a PSG vezetőedzője, a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy az Arsenal kemény ellenfél volt, amely a mérkőzés kezdetétől fogva próbálta dominálni a játékot. „Különösen azért volt nagyon nehéz a dolgunk, mert az elején gólt szereztek. Onnantól kifejezetten jól és hatékonyan szűkítették a területet, emiatt nekünk nem volt elegendő helyünk futballozni,” nyilatkozta Enrique. Szerinte a második félidőben azonban csapata feljavult, és a hajrában szerzett egyenlítő gól könnyebbséget hozott számukra.

Enrique az összecsapás során a tizenegyespárbajra is kitért, elmondva, hogy kockáztatnia kellett a játékosok kijelölésekor, hiszen a sorrendet a játékosok maguk között határozták meg. „Tudtuk, hogy ezzel nehéz helyzetbe tudjuk hozni az ellenfelet. Kétségtelen, hogy az Arsenal a legjobban végzi el a szögleteket és a szabadrúgásokat Európában. De az egész idénybeli teljesítményünk miatt úgy érzem, megérdemeltük ezt a győzelmet,” hangsúlyozta az edző, aki elmondta, hogy a csapat céljai a jövőben is ambiciózusak maradnak, de a nyári erősítést nem sürgeti.

A finálé legjobb játékosának választott Vitinha a győztes csapat sikereiről beszélt, kiemelve a csapategységet és az összetartást, amely lehetővé tette a sikeres idényt. „Őrült szezonunk volt, és nagyon boldogok vagyunk, hogy így zárhattuk” – nyilatkozta a portugál középpályás.

Az Arsenal vezetőedzője, Mikel Arteta, a mérkőzést követően fájdalmának adott hangot, hiszen csapata rendkívül közel állt a trófeához. „Tulajdonképpen csak két tizenegyesen múlt, emiatt talán még fájdalmasabb ez a vereség. Az idény során egyetlen mérkőzést sem veszítettünk el, de sajnos ez sem volt elég a végső sikerhez,” foglalta össze csalódottságát Arteta, aki hozzátette, hogy a csapat készült a tizenegyespárbajra, részben azért, mert a szokásos lövőik már nem voltak a pályán.

Arteta megjegyezte, hogy a tizenegyespárbaj során nem tudtak annyira pontosak lenni, mint ellenfelük, és elismerte a PSG kiválóságát. „Gratulálok a PSG-nek és Luisnak, szerintem jelenleg ők a világ legjobb csapata. A drukkereink miatt akartunk nagyon megnyerni a BL-t, hiszen igazi ünneplés lett volna, ha ezt követően a londoni szurkolókkal együtt örülhetünk” – zárta nyilatkozatát Arteta, aki külön kiemelte a szurkolók hűségét, akik a nehezebb időkben is kitartottak mellettük.

Ezt is kedvelheted